Kde pořád beru peníze na cestování, když jsem student?

Kde pořád beru peníze na cestování, když jsem student?

Kde pořád beru peníze na cestování, je otázka, na kterou se mě ptá skoro každý a kdo se nezeptá nahlas, stejně mu to vrtá po čase hlavou. Všichni si totiž myslí, že cestování je luxusní a nedosažitelná věc, která není pro průměrně nebo podprůměrně vydělávajícího Čecha. Musím se přiznat, že já jsem ten podprůměrně vydělávající Čech.

Roky, co jsem pracovala v zahraničí se mi cestovalo vesele. Nemusela jsem tolik přemýšlet o financích, ale stejně i tehdy jsem výlety pojímala nízkonákladově, protože mě bavilo, jak jsem se v tom naučila lítat a bořit mýty o tom, jak je cestovaní drahé.

Zpátky v ČR

Momentálně jsme zpátky v České republice a dala jsem se na studium fyzioterapie. Tento obor má dost obsáhlé učivo a rozvrh mi nedovoluje, abych si přes týden vydělávala, takže intenzivně pracuji aspoň o víkendech. Jelikož žiju hodně skromně, tak si z těchto víkendových peněz zvládnu zaplatit nájem, jídlo a ještě zálohy na sociálce a zdravotce, protože jsem OSVČ a jelikož je mi více než 26 let, tak už nespadám do žádné studentské výjimky. Stejně mi vždy zbyde na to, abych alespoň 3-4 týdny za rok strávila na cestách. Jak je to tedy možné, když teď vydělávám méně než je minimální mzda? Je to zcela jednoduché, držím se svých 8 pravidel, pomocí kterých na cestách ušetřím strašně moc peněz a měsíc na druhé straně zeměkoule mě vyjde včetně letenek stejně, jako bych jela s cestovkou do Chorvatska.

Nechte se inspirovat v mém Ebooku, který si můžete stáhnout zcela zdarma: 8 kroků k levnému cestování.

Pochybnosti nejsou na místě

Máte pořád pochybnosti, že na dovču nenašetříte? To vůbec nemusíte, protože za dovolenou na druhém konci světa žádné statisíce utratit nemusíte. Když například vystoupíte ze své komfortní zóny a budete více pracovat nebo polevíte ze svého životního standardu a zjistíte, že nepotřebujete tak drahé ubytování, značkové oblečení nebo drahou zábavu a zvládnete si dát měsíčně například 2 000Kč bokem za účelem cestování, máte z toho za rok 24 000Kč za které můžete minimálně dva týdny cestovat po Japonsku včetně letenek. Chcete-li vycestovat celá rodina (2 dospělí+2 děti), můžete si za stejné peníze užít třeba týden v Dubaji. Hlava vám to nebere? Přečtěte si, jak je to možné ve zmiňovaném e-booku, kde je popsáno 8 základních věcí, za které můžete při cestování ušetřit ranec peněz.

Lítejte v tom s námi.

Lítáme v tom.com