Co si zabalit na cesty aneb s příručním zavazadlem kolem světa

Baleni na cesty FB

Ahoj nadšenci do cestování, zdravíme vás z cesty kolem světa. Kdo nás sledujete, často se nás ptáte, co jsme si zabalili s sebou na cestu, když máme jen maličký krosny. Natočili jsme pro vás tedy video, kde se můžete podívat podrobně na celý náš cirkus. Prostě jsme před kamerou vybalili všechen ten náš bordýlek a vyzdvihli několik praktických věcí z našeho 7kg domova.

Proč si nechceme nechat odb
Proč zrovna 7kg v 38L krosně? Tím, že máme takto malé krosny, vejdeme se do rozměrů příručního zavazadla u všech nízkonákladových společností po světě, kromě vydřiduchů z Ryanair, kterým se vyhýbáme. Dalším omezením příručního zavazadla bývá někdy váha. Když ano, pohybuje se tento limit mezi 5-8 kg. Když narazíme na limit 5 kg, jednoduše si na sebe oblečeme víc věcí a limit hravě splníme, i když vypadáme, jako cibule.

avit zavazadla? Nevíme, jak je to možné, ale zavazadla se na letištích moc rádi ztrácejí a to nechceme riskovat na tak dlouhé cestě i když máme s sebou jen pět švestek. Tím, že na naší cestě kolem světa absolvujeme 11 letů a některé z nich jsou přestupové, zvyšovali bychom pravděpodobnost zatoulání se některé z krosen. A to se vám fakt řešit nechce. Kromě toho, když nemusíte pořád někde na letišti čekat u pásu, než vám milostivě přijede kufr, ušetříte neskutečně času a nervy.

Tím, že toho s sebou moc nemáme a splňujeme všechny limity, tak se těmihle starostmi naštěstí nemusíme zabývat.

Víte co je nejlepší na tom, když máte s sebou jen pár kilo? No přece, že nemusíte pořád někde tahat šílený váhy. Už po jedné “procházce” z letiště na ubytko si ty zbytečný kila moc dobře uvědomíte. Ještě víc vás budou štvát, když zjistíte kolik věcí, co s sebou rvete ani nepoužijete. Tohle platí několika násobně pro nás, protože se přesouváme každé 2-3 dny na nové místo. S mega krosnou nebo kufrem by mě asi už klepla pepka.

Kdybyste měli nějaký dotazy k videu nebo na konkrétní věci z krosny, tak nám určo napište.

Lítejte v tom s námi.
Domiša & Pítr