Bojíte se vycestovat do světa sami?

Není nic otravnějšího, než když vyrazíte na svoji vysněnou cestu a vezmete si s sebou špatného parťáka. Krásné chvíle toulání se po světě se vám mohou změnit na peklo, ze kterého máte akorát nervy a vzpomínáte na krásy, co jste viděli se stopami hořkosti.

Byli jste už s někým 24h pár týdnů v kuse? Je to obrovská prověrka vašeho vztahu. Některým přátelům nebo párům dokonce stačí jen pár dní, aby zjistili, že spolu nevydrží. Já mám obrovské štěstí, že jsme se našli s Peťou a jedeme na úplně stejné vlně. To znamená, že se při našich měsíčních výletech nikdy nehádáme. Mnohokrát jsme se ocitli v patové situaci v různých koutech zeměkoule, ale to náš vztah naopak posílilo, protože jsme oba bojovníci a pracovali jsme vždy jako tým na vyřešení problému.

Nejhorší je, když si sebou na cesty vezmete nějakou fňuknu. V Čechách se vám může zdát daná osoba strašně fajn a cool, ale když s ní vyrazíte třeba na nízkonákladový výlet se spaním po hostelech, v autě nebo ve stanu, může se stát, že se za chvilku nebudete stačit divit.

Je dobré si určit vedoucího “zájezdu,“ kdyby se schylovalo k nějakým rozporům při cestě, aby bylo dopředu jasné, kdo má právo problém rozlousknout.  Cíle cesty jsou sice dopředu stanovené tak, aby to vyhovovalo všem stranám, ale občas přijde neočekávaná změna, kterou neovlivníte a plán se musí pozměnit, což může právě vyvolat nevoli.

Máte hrozně velkou kliku, jestli jste už našli svého ideálního parťáka, tak se ho držte. Když vyrazíte sólo, můžu vám slíbit, že také nebudete sami. Hostely všude po světě jsou plné baťůžkářů, jako jste vy, kteří také prahnou po seznamování s lidmi stejného ražení. Mnohokrát se stane, že se právě v jednom z takzvaných backpeckeru přidáte k jiné osobě nebo skupince, protože většinou mívají všichni namířeno na stejná místa. Až vám z nějakého důvodu přestane nová společnost vyhovovat, jednoduše se zas oddělíte, ale v lepším případě se z vás stanou přátelé na celý život.

Něco z vlastní zkušenosti

Když jsem si hledala práci po světě, vždycky mi vyhovovalo, že jsem sama, protože vám odpadne spousta starostí. Jako jedna osoba se vždy k někomu vejdete na pár dní na gauč, rozhodujete jen o svém nepohodlí. Nemusíte mít výčitky vůči druhé osobě, že spíte v parku na lavičce nebo nemusíte řešit problém, když už jste si našli ubytování a poblíž práci, že ten druhý ji má třeba mnohem dál. Při začátcích je to rozhodně jednodušší v jednom než s osobou, kterou jste si vzali s sebou, jen abyste nebyli sami. To tedy platí, pokud jste schopni vydržet chvíli sami, než si na novém místě najdete přátele, což není tak těžké, protože začnete nejspíš bydlet nejdřív v nějakém levném hromadném ubytování, kde už budou jiní cestovatelé nebo budete v bytě jako spolubydlící. Nikdy si na začátku nepronajímám byt sama pro sebe. Je to plýtvání penězi než se vám začne dařit a vybudujete si jistý příjem. Jste-li pár, nenechávejte drahou polovičku doma, vztahy na dálku nefungují. Raději nejprve vyražte na nějakou cestu ať zjistíte, jestli ten druhý zvládá krizové situace a je ten pravý se kterým byste se chtěli zabydlovat v jiném státě.

Proti cestování ve více lidech rozhodně nic nemám, ale z vlastí zkušenosti vím, že to zvládnete i sami.

Tak hurá do světa, lítejte v tom s námi.

Lítáme v tom.com